Maski koloryzujące na włosy to doskonały sposób na odświeżenie koloru włosów pomiędzy farbowaniami lub ochłodzenie barwy włosów w przypadku blondu. Warunkiem jest jednak prawidłowe nałożenie specyfiku, bo tylko dzięki niemu efekt będzie zadowalający. Źle nałożona maska może stworzyć plamy i nierówny kolor, a przecież nie po to kupujemy specjalistyczny specyfik. Odpowiedzmy więc na pytanie – jak nakładać maskę na włosy?
Koloryzująca maska do włosów – jak stosować?
Zacznijmy od tego, że maski koloryzujące mają różne rodzaje – część z nich stosujemy na suche włosy, a część na mokre. Bez względu na to, jaki specyfik mamy, rozpocznijmy od porządnego rozczesania włosów. Jeśli nie wiesz, że należy to robić także przed myciem włosów – warto zacząć stosować ten trik. Jest on w szczególności pomocny przy długich włosach.
Maski do włosów możemy stosować na różne sposoby, jednak najpopularniejszym jest równomierne nałożenie ich na całe włosy. Produkt ten może z dużą zamaskować na kilka dni skutecznością odrosty. Maski koloryzujące mogą jednak być także sposobem na koloryzację końcówek – np. na stworzenie nietrwałej koloryzacji z elementami nasyconego koloru, takiego jak np. modny latem róż.
Jak używać maski do włosów na sucho?
Jeśli producent zaznaczył, że dana maska koloryzująca ma być stosowana na sucho, warto jest zaopatrzyć się w grzebień ze szpikulcem i rękawiczki. Może przydać się także pędzel do farby, zwłaszcza jeśli nie chcemy zafarbować skóry na czole, za uszami lub na szyi. Nakładanie takiej maski jest jak farbowanie włosów – można je zrobić samodzielnie, jednak z pomocą jest znacznie łatwiej. Jeśli więc możesz, poproś o pomoc bliską osobę. Jeżeli chcesz zrobić to samodzielnie – zaopatrz się w rękawiczki, lusterko i pasmo po paśmie nakładaj maskę tak, jak robisz to w przypadku farby, a na koniec wmasuj produkt we włosy w taki sposób, aby środek był rozłożony tak równomiernie, jak tylko się da. Poczekaj tyle, ile zaleca producent, zmyj maskę i wysusz włosy, jeśli chcesz od razu zobaczyć, jaki będzie efekt.
Jak nakładać maski na włosy na mokro?
Jak używać maski do włosów na mokro? Przede wszystkim należy rozpocząć od ich umycia, najlepiej łagodnym szamponem. W zależności od tego, jak intensywny efekt chcemy uzyskać, możemy zadecydować o użyciu standardowej odżywki lub odpuścić jej stosowanie tym razem. Jeśli kolor ma być bardzo intensywny – odpuśćmy standardową pielęgnację, która może domknąć łuski włosa i osłabić efekt koloryzacji. Jeśli natomiast uważamy, że kolor będzie zbyt intensywny – możemy wręcz zmieszać maskę koloryzującą ze zwykłą odżywką. Taki trik stosuje się m.in. do uzyskania delikatnego, różowego odcienia włosów rozjaśnianych na blond. Samo nakładanie maski najlepiej jest przeprowadzić w rękawiczkach, bo maski koloryzujące lubią farbować skórę. Należy pamiętać o tym, aby odsączyć mokre włosy z nadmiaru wody w taki sposób, aby maska nie spływała z włosów. Nie należy jednak mocno pocierać ich ręcznikiem, aby ich nie poplątać, ani nie zniszczyć.
Włosy, podobnie jak w przypadku maski „na sucho”, dzielimy na partie i nakładamy od czubka głowy, przechodząc do tyłu i boków. Jeśli mamy długie włosy, możemy je delikatnie zawinąć w kok i pozostawić pod czepkiem odpowiednią ilość czasu, aż do uzyskania efektu koloryzacji.
Jak stosować maskę do włosów na wybrane partie?
Sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana, jeśli chcemy poddać koloryzacji za pomocą maski jedynie część włosów. W takim wypadku należy wydzielić pasma i odizolować je od pozostałych partii włosów. Można nałożyć także maskę na same końce, jednak lepiej jest to zrobić w przypadku próby uzyskania delikatnej różnicy, aby nie zrobić na włosach plam.
Zasadniczo, każda maska do włosów ma instrukcję, jak ją stosować. I podczas pierwszej aplikacji najlepiej się jej trzymać. Jeśli mamy obawy odnośnie do intensywności – warto jest zrobić próbę, np. na paśmie włosów za uchem. W przypadku włosów długich i półdługich łatwo będzie ukryć efekt, jeśli nie spełni on naszych oczekiwań.
Jak często stosować maskę koloryzującą do włosów?
Ilość aplikacji maski należy dostosować do tego, jak wygląda nasz kolor włosów po jej aplikacji. Przeważnie, jeśli kolor dobrze się przyjmuje, włosy przez tydzień powinny wyglądać na odświeżone. Oczywiście – nigdy nie będzie to taki trwały efekt, jak po nałożeniu farby lub kremu koloryzującego, dlatego jest to produkt odpowiedni do używania pomiędzy zabiegami koloryzacji trwałej lub półpermanentnej.
Wybierając tego typu specyfik warto jest dobrać dość zbliżony odcień do koloru włosów, bo tylko w ten sposób mamy szansę na uzyskanie naprawdę intensywnej barwy. Maski koloryzujące w szczególności sprawdzają się do ochładzania odcieni blondu, wzmacniania intensywności czerwieni i rudości oraz podtrzymania intensywności koloru oberżyny. Drugim najpopularniejszym zastosowaniem jest koloryzacja na barwy nietypowe – morskie, niebieskie lub w odcieniach różu.
Napisz komentarz